Heats (Declared Winners) BOYS 17 YEARS/OVER 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Matthew BLACKWOOD | (83) | N Ayrshire | 2:04.46 |
2. | Allan Kerr | (83) | Bathgate | 2:07.59 |
3. | Mark SHANNON | (02) | Kilmarnn | 2:18.59 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Colin Kerr | (87) | Bathgate | 2:07.10 |
2. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 2:11.78 |
3. | David MCNAMEE | (88) | N Ayrshire | 2:14.51 |
4. | Andrew McKENZIE | (87) | Sth Ayrshire | 2:15.13 |
5. | Kenneth MacLEOD | (87) | Dunoon | 2:18.35 |
6. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:19.70 |
7. | Mark LAMB | (87) | Scotia | 2:20.01 |
8. | Dean KERR | (88) | N Ayrshire | 2:23.14 |
9. | Gavin CAMPBELL | (87) | Inverclyde | 2:24.04 |
10. | Campbell BARRETT | (87) | N Ayrshire | 2:25.39 |
11. | Luke RICHARDSON | (87) | Co Glasgow | 2:26.26 |
12. | Andrew ATKINSON | (87) | Co Glasgow | 2:27.23 |
13. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 2:28.35 |
14. | Mark CARDNO | (87) | Kilmarnock | 2:29.47 |
15. | Jamie BLACKWOOD | (88) | N Ayrshire | 2:32.99 |
16. | Jamie LOGAN | (88) | Renfrew Bath | 2:36.32 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum E PRENTICE | (89) | Fauldhouse | 2:10.85 |
2. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:28.79 |
3. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 2:32.86 |
4. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 2:35.44 |
5. | Daniel CHURCH | (90) | N Ayrshire | 2:36.18 |
6. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 2:37.14 |
7. | Jamie M COULTER | (93) | Fauldhouse | 2:37.84 |
8. | Mark MACKENZIE | (90) | Renfrew Bath | 2:39.61 |
9. | Andrew KINDNESS | (89) | N Ayrshire | 2:40.07 |
10. | Billy CAMERON | (89) | Scotia | 2:43.94 |
11. | Blair STEVENSON | (89) | Scotia | 2:44.47 |
12. | Michael WALKER | (90) | Inverclyde | 2:54.37 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig FORREST | (85) | Co Glasgow | 2:05.72 |
2. | Michael MCCUE | (86) | Co Glasgow | 2:07.77 |
3. | Adam CARPENTER | (86) | Co Glasgow | 2:09.10 |
4. | Bruce GRAY | (85) | Sth Ayrshire | 2:10.83 |
5. | Gordon McIntosh | (86) | Bathgate | 2:14.34 |
6. | Andrew DEANS | (85) | N Ayrshire | 2:14.69 |
7. | David CURRIE | (86) | Scotia | 2:20.49 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig FORREST | (85) | Co Glasgow | 2:38.41 |
2. | Adam CARPENTER | (86) | Co Glasgow | 2:41.72 |
3. | Chris BOLES | (86) | Sth Ayrshire | 2:49.72 |
4. | Gordon McIntosh | (86) | Bathgate | 2:52.35 |
5. | Lewis GRANT | (86) | Kilmarnock | 2:53.03 |
6. | Ross LENNOX | (85) | Kilmarnock | 3:04.35 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12yrs/UNDER 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gavin WILLIAMS | (89) | Inverclyde | 3:00.79 |
2. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 3:17.64 |
3. | Andrew PARK | (91) | Co Glasgow | 3:24.09 |
4. | Mark MACKENZIE | (90) | Renfrew Bath | 3:24.97 |
5. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 3:25.03 |
6. | Andrew KINDNESS | (89) | N Ayrshire | 3:28.07 |
7. | Billy CAMERON | (89) | Scotia | 3:30.84 |
8. | Scott KEIL | (89) | N Ayrshire | 3:32.70 |
9. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 3:36.72 |
10. | Ewan NICOLL | (90) | Sth Ayrshire | 3:39.90 |
11. | Andrew THOMSON | (91) | Renfrew Bath | 3:42.04 |
12. | Michael WALKER | (90) | Inverclyde | 3:42.34 |
| William FOX | (90) | Renfrew Bath | DNF |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark BRANCH | (87) | N Ayrshire | 2:25.40 |
2. | Kenneth MacLEOD | (87) | Dunoon | 2:49.80 |
2. | David MCNAMEE | (88) | N Ayrshire | 2:49.80 |
4. | Mark LAMB | (87) | Scotia | 2:57.00 |
5. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:57.84 |
6. | Mark CARDNO | (87) | Kilmarnock | 2:59.21 |
7. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 3:00.27 |
8. | Campbell BARRETT | (87) | N Ayrshire | 3:01.01 |
9. | Gavin CAMPBELL | (87) | Inverclyde | 3:08.19 |
10. | Andrew McKENZIE | (87) | Sth Ayrshire | 3:11.04 |
11. | Nick SHIELDS | (88) | Co Glasgow | 3:23.70 |
12. | Jamie LOGAN | (88) | Renfrew Bath | 3:25.90 |
13. | Colin McGEOCH | (88) | Renfrew Bath | 3:29.58 |
Heats (Declared Winners) BOYS 17yrs/OVER 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Allan Kerr | (83) | Bathgate | 2:39.74 |
2. | Mark SHANNON Ki | (84) | Kilmarnock | 3:06.47 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark BRANCH | (87) | N Ayrshire | 2:22.84 |
2. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 2:34.18 |
3. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:39.33 |
4. | Mark LAMB | (87) | Scotia | 2:41.11 |
5. | Jamie BLACKWOOD | (88) | N Ayrshire | 2:56.44 |
6. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 3:01.51 |
| Andrew ATKINSON | (87) | Co Glasgow | DIS T 5L. |
Heats (Declared Winners) BOYS 17 YEARS/OVER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark SHANNON | (84) | Kilmarnock | 2:40.43 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig FORREST | (85) | Co Glasgow | 2:27.93 |
2. | Michael MCCUE | (86) | Co Glasgow | 2:29.28 |
3. | Andrew DEANS | (85) | N Ayrshire | 2:30.82 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:39.33 |
2. | Jamie BROWN | (89) | N Ayrshire | 2:50.55 |
3. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 3:04.34 |
4. | Alistair Brown | (89) | Bathgate | 3:12.43 |
5. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 3:18.57 |
6. | Ben GOODALL | (90) | N Ayrshire | 3:22.54 |
| Jordan DAVIDSON | (90) | Renfrew Bath | DNF |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum E PRENTICE | (89) | Fauldhouse | 2:35.85 |
2. | Gavin WILLIAMS | (89) | Inverclyde | 2:38.37 |
3. | Jamie BROWN | (89) | N Ayrshire | 2:42.14 |
4. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:49.38 |
5. | Graeme WALLACE | (89) | N Ayrshire | 2:52.92 |
6. | Daniel CHURCH | (90) | N Ayrshire | 2:55.31 |
7. | Andrew PARK | (91) | Co Glasgow | 2:55.83 |
8. | Ewan NICOLL | (90) | Sth Ayrshire | 2:56.31 |
9. | Andrew KINDNESS | (89) | N Ayrshire | 2:58.68 |
10. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 3:05.37 |
11. | Ben GOODALL | (90) | N Ayrshire | 3:05.67 |
11. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 3:05.67 |
13. | Michael WALKER | (90) | Inverclyde | 3:11.07 |
14. | Jack WALKER | (90) | Inverclyde | 3:11.89 |
15. | Jordan DAVIDSON | (90) | Renfrew Bath | 3:15.82 |
16. | Andrew THOMSON | (91) | Renfrew Bath | 3:30.77 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael MCCUE | (86) | Co Glasgow | 2:20.15 |
2. | Craig FORREST | (85) | Co Glasgow | 2:22.92 |
3. | Bruce GRAY | (85) | Sth Ayrshire | 2:23.35 |
4. | Lewis GRANT | (86) | Kilmarnock | 2:32.59 |
5. | Adam CARPENTER | (86) | Co Glasgow | 2:35.48 |
6. | David CURRIE | (86) | Scotia | 2:38.04 |
7. | Ross LENNOX | (85) | Kilmarnock | 2:40.37 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Colin Kerr | (87) | Bathgate | 2:20.92 |
2. | Mark BRANCH | (87) | N Ayrshire | 2:25.58 |
3. | David MCNAMEE | (88) | N Ayrshire | 2:26.09 |
4. | Kenneth MacLEOD | (87) | Dunoon | 2:29.72 |
5. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 2:32.61 |
6. | Luke RICHARDSON | (87) | Co Glasgow | 2:34.53 |
7. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:35.89 |
8. | Gavin CAMPBELL | (87) | Inverclyde | 2:40.73 |
9. | Andrew McKENZIE | (87) | Sth Ayrshire | 2:40.94 |
10. | Dean KERR | (88) | N Ayrshire | 2:42.83 |
11. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 2:48.84 |
12. | Nick SHIELDS | (88) | Co Glasgow | 2:57.10 |
13. | Jamie LOGAN | (88) | Renfrew Bath | 3:07.85 |
Heats BOYS 17 YEARS/OVER 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Matthew BLACKWOOD | (83) | N Ayrshire | 2:25.81 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum E PRENTICE | (89) | Fauldhouse | 2:39.75 |
2. | Jamie BROWN | (89) | N Ayrshire | 2:40.81 |
3. | Gavin WILLIAMS | (89) | Inverclyde | 2:47.03 |
4. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:52.32 |
5. | Daniel CHURCH | (90) | N Ayrshire | 2:54.18 |
6. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 2:55.62 |
7. | Graeme WALLACE | (89) | N Ayrshire | 2:59.30 |
8. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 2:59.67 |
9. | Blair STEVENSON | (89) | Scotia | 3:12.76 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig FORREST | (85) | Co Glasgow | 2:23.05 |
2. | Adam CARPENTER | (86) | Co Glasgow | 2:28.08 |
3. | Andrew DEANS | (85) | N Ayrshire | 2:29.10 |
4. | Chris BOLES | (86) | Sth Ayrshire | 2:36.25 |
5. | Alan WILSON | (85) | N Ayrshire | 2:38.80 |
6. | David CURRIE | (86) | Scotia | 2:44.73 |
Heats (Declared Winners) BOYS 17 YEARS/OVER 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Matthew BLACKWOOD | (83) | N Ayrshire | 2:18.90 |
2. | Allan Kerr | (83) | Bathgate | 2:23.12 |
3. | Mark SHANNON | (84) | Kilmarnock | 2:38.72 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark BRANCH | (87) | N Ayrshire | 2:18.94 |
2. | Colin Kerr | (87) | Bathgate | 2:25.31 |
3. | Kenneth MacLEOD | (87) | Dunoon | 2:30.96 |
4. | Campbell BARRETT | (87) | N Ayrshire | 2:37.97 |
5. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 2:38.99 |
6. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:39.14 |
7. | Grant STEVENSON | (88) | Sth Ayrshire | 2:43.76 |
8. | Luke RICHARDSON | (87) | Co Glasgow | 2:45.36 |
9. | Jamie BLACKWOOD | (88) | N Ayrshire | 2:47.60 |
10. | Gavin CAMPBELL | (87) | Inverclyde | 2:47.97 |
11. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 2:56.54 |
12. | Nick SHIELDS | (88) | Co Glasgow | 2:57.73 |
13. | Chris CLANCY | (88) | Sth Ayrshire | 3:05.89 |
14. | Kyle EVANS | (88) | Sth Ayrshire | 3:07.22 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sarah Williams | (84) | Bathgate | 2:17.84 |
2. | Claire BEATTIE | (83) | Scotia | 2:27.50 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:20.01 |
2. | Jennifer MCKIE | (87) | Co Glasgow | 2:24.80 |
3. | Karina RYAN | (88) | Kilmarnock | 2:26.38 |
4. | Laurie MCFARLANE | (87) | Co Glasgow | 2:28.11 |
5. | Simone HOY | (88) | Kilmarnock | 2:28.71 |
6. | Laura HART | (88) | N Ayrshire | 2:30.60 |
7. | Fiona MADSEN | (87) | N Ayrshire | 2:30.96 |
8. | Kara TAIT | (88) | Kilmarnock | 2:32.79 |
9. | Ruby BOYCE | (87) | N Ayrshire | 2:35.13 |
10. | Linsey FORRESTER | (88) | Scotia | 2:36.54 |
11. | Yvonne ELLIOT | (87) | Scotia | 2:38.64 |
12. | Kirsty GAULT | (87) | Inverclyde | 2:39.39 |
13. | Laura JEFFFREY | (88) | Renfrew Bath | 2:41.22 |
14. | Anne Ewing | (87) | Bathgate | 2:41.46 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Laura GALBRAITH Co G | (89) | Co Glasgow | 2:28.12 |
2. | Kirsty MCWILLIAM | (90) | Scotia | 2:28.64 |
3. | Leanne ROSS | (89) | Co Glasgow | 2:31.48 |
4. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:32.72 |
5. | Victoria OLIVER | (89) | Dunoon | 2:34.53 |
6. | Louise BROOKES | (89) | Dunoon | 2:34.97 |
7. | Callie JOHNSTON | (89) | Hawick | 2:36.50 |
8. | Kirstie MUIR | (91) | Co Glasgow | 2:37.02 |
9. | Aimee TAYLOR | (89) | N Ayrshire | 2:40.74 |
10. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 2:41.00 |
11. | Sophie DORRIAN | (90) | Inverclyde | 2:42.94 |
12. | Laura Chalmers | (89) | Bathgate | 2:43.79 |
13. | Valerie JOHNSTON | (89) | Dunoon | 2:44.39 |
14. | Nicole WHITE | (90) | Renfrew Bath | 2:57.76 |
15. | Emily WILSON | (90) | Renfrew Bath | 3:07.78 |
16. | Melissa McDAID | (91) | Renfrew Bath | 3:08.15 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carol Thain | (85) | Bathgate | 2:15.18 |
2. | Stephanie Owen | (86) | Bathgate | 2:16.00 |
3. | Emma WATSON | (87) | Fauldhouse | 2:17.37 |
4. | Pauline HEPBURN | (86) | Co Glasgow | 2:20.60 |
5. | Mairi GILLIES | (86) | Dunoon | 2:20.78 |
6. | Karen ANDERSON | (85) | Fauldhouse | 2:21.48 |
7. | Lynne MCKERLIE | (86) | Inverclyde | 2:21.63 |
8. | Jenny L PRENTICE | (85) | Fauldhouse | 2:24.93 |
9. | Kathleen BENNETT | (86) | N Ayrshire | 2:26.03 |
10. | Jackie MCNEILL | (87) | Co Glasgow | 2:27.40 |
11. | Debbie Wait | (86) | Bathgate | 2:33.66 |
12. | Alison HEMPHILL | (86) | Inverclyde | 2:42.84 |
13. | Jennifer DEAN | (87) | Kilmarnock | 2:43.56 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashleigh ARMSTRONG | (86) | Co Glasgow | 2:51.11 |
2. | Karen ANDERSON | (85) | Fauldhouse | 2:59.89 |
3. | Lynsey WALKER | (85) | Fauldhouse | 3:00.88 |
4. | Jackie MCNEILL | (87) | Co Glasgow | 3:01.37 |
5. | Kathleen BENNETT | (86) | N Ayrshire | 3:05.08 |
6. | Mairi GILLIES | (86) | Dunoon | 3:05.48 |
7. | Lynne MCKERLIE | (86) | Inverclyde | 3:06.78 |
8. | Pauline HEPBURN | (86) | Co Glasgow | 3:08.74 |
9. | Laura HOUSTON | (86) | N Ayrshire | 3:16.63 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12yrs/UNDER 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 3:04.98 |
2. | Laura MILLS | (89) | Kilmarnock | 3:12.93 |
3. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 3:14.98 |
4. | Sophie DORRIAN | (90) | Inverclyde | 3:17.64 |
5. | Hayley LAMB | (89) | Scotia | 3:18.07 |
6. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 3:18.40 |
7. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 3:20.79 |
8. | Gillian LOVE | (90) | Inverclyde | 3:21.22 |
9. | Victoria OLIVER | (89) | Dunoon | 3:23.72 |
10. | Sarah Matthews | (89) | Bathgate | 3:24.28 |
11. | Aimee TAYLOR | (89) | N Ayrshire | 3:24.39 |
12. | Callie JOHNSTON | (89) | Hawick | 3:25.46 |
13. | Diane DOCHERTY | (90) | Sth Ayrshire | 3:26.14 |
14. | Lauren CLANCY | (90) | Sth Ayrshire | 3:26.94 |
15. | Collen TAIT | (90) | Kilmarnock | 3:31.78 |
16. | Karen MCINTYRE | (89) | Inverclyde | 3:33.21 |
17. | Donna GILMOUR | (89) | N Ayrshire | 3:35.78 |
18. | Kirsty O'SHEA | (90) | Co Glasgow | 3:37.18 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Yvonne ELLIOT | (87) | Scotia | 3:14.06 |
2. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 3:14.24 |
3. | Chloe Parker | (87) | Bathgate | 3:20.85 |
4. | Jemma STONE | (87) | N Ayrshire | 3:23.14 |
5. | Stephanie GILMOUR | (87) | N Ayrshire | 3:24.30 |
6. | Pamela WRIGHT | (87) | N Ayrshire | 3:24.44 |
7. | Gemma CARPENTER | (88) | Co Glasgow | 3:25.81 |
8. | Nicola PATERSON | (88) | N Ayrshire | 3:26.12 |
9. | Susan GALBRAITH | (88) | Renfrew Bath | 3:30.79 |
10. | Keri FLANAGAN | (88) | Renfrew Bath | 3:44.73 |
| Nicola McPAKE | (87) | Fauldhouse | DIS T 2L. |
| Aurelia KASSATLY | (87) | Co Glasgow | DIS T 4L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17yrs/OVER 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Claire BEATTIE | (83) | Scotia | 3:19.59 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Laurie MCFARLANE | (87) | Co Glasgow | 2:40.40 |
2. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:43.18 |
3. | Jennifer MCKIE | (87) | Co Glasgow | 2:55.48 |
4. | Karina RYAN | (88) | Kilmarnock | 3:06.27 |
5. | Susan GALBRAITH | (88) | Renfrew Bath | 3:33.99 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sarah Williams | (84) | Bathgate | 2:43.54 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma WATSON | (87) | Fauldhouse | 2:34.13 |
2. | Mairi GILLIES | (86) | Dunoon | 2:40.59 |
3. | Jenny L PRENTICE | (85) | Fauldhouse | 2:50.02 |
4. | Laura HOUSTON | (86) | N Ayrshire | 2:58.47 |
5. | Karen McNIVEN | (86) | Fauldhouse | 3:07.17 |
6. | Jennifer DEAN | (87) | Kilmarnock | 3:13.12 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kirstie MUIR | (91) | Co Glasgow | 2:56.54 |
2. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 3:00.38 |
3. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 3:02.81 |
4. | Laura MILLS | (89) | Kilmarnock | 3:07.73 |
5. | Gillian LOVE | (90) | Inverclyde | 3:11.37 |
6. | Louise BROOKES | (89) | Dunoon | 3:14.20 |
7. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 3:16.65 |
8. | Susan BEATON | (90) | N Ayrshire | 3:41.96 |
9. | Nicole WHITE | (90) | Renfrew Bath | 3:51.73 |
10. | Paula DONNELLY | (91) | Co Glasgow | 4:04.90 |
| Leanne ROSS | (89) | Co Glasgow | DIS S 4L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12yrs/UNDER 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hayley LAMB | (89) | Scotia | 2:41.29 |
2. | Kirsty MCWILLIAM | (90) | Scotia | 2:46.37 |
3. | Gillian LOVE | (90) | Inverclyde | 2:48.04 |
4. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:48.83 |
5. | Leanne ROSS | (89) | Co Glasgow | 2:49.26 |
6. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:50.98 |
7. | Kirsty HART | (90) | N Ayrshire | 2:51.66 |
8. | Claire MCNAMEE | (89) | N Ayrshire | 2:55.47 |
9. | Laura MILLS | (89) | Kilmarnock | 2:56.92 |
10. | Callie JOHNSTON | (89) | Hawick | 2:58.12 |
11. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 2:58.35 |
12. | Valerie JOHNSTON | (89) | Dunoon | 2:59.06 |
13. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 3:00.85 |
14. | Holly BROWN | (91) | N Ayrshire | 3:02.69 |
15. | Lauren CLANCY | (90) | Sth Ayrshire | 3:03.51 |
16. | Sophie DORRIAN | (90) | Inverclyde | 3:03.94 |
17. | Hannah BRAWLEY | (90) | Sth Ayrshire | 3:05.43 |
18. | Karen MCINTYRE | (89) | Inverclyde | 3:05.82 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carol Thain | (85) | Bathgate | 2:27.68 |
2. | Stephanie Owen | (86) | Bathgate | 2:27.81 |
3. | Karen ANDERSON | (85) | Fauldhouse | 2:36.07 |
4. | Debbie Wait | (86) | Bathgate | 2:45.79 |
5. | Jackie MCNEILL | (87) | Co Glasgow | 2:45.87 |
6. | Lynne MCKERLIE | (86) | Inverclyde | 2:47.64 |
7. | Karen McNIVEN | (86) | Fauldhouse | 2:47.75 |
8. | Pauline HEPBURN | (86) | Co Glasgow | 2:50.89 |
9. | Alison HEMPHILL | (86) | Inverclyde | 2:51.07 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:41.76 |
2. | Linsey FORRESTER | (88) | Scotia | 2:42.75 |
3. | Jennifer MCKIE | (87) | Co Glasgow | 2:43.53 |
4. | Simone HOY | (88) | Kilmarnock | 2:45.73 |
5. | Laurie MCFARLANE | (87) | Co Glasgow | 2:49.14 |
6. | Ruby BOYCE | (87) | N Ayrshire | 2:50.09 |
7. | Kirsty GAULT | (87) | Inverclyde | 2:50.92 |
8. | Laura JEFFFREY | (88) | Renfrew Bath | 2:52.76 |
9. | Laura HART | (88) | N Ayrshire | 2:54.54 |
10. | Karina RYAN | (88) | Kilmarnock | 2:54.60 |
11. | Catherine STEVENSON | (87) | Kilmarnock | 2:57.33 |
11. | Heather SCOTT | (88) | Fauldhouse | 2:57.33 |
13. | Yvonne ELLIOT | (87) | Scotia | 3:01.31 |
14. | Fiona McLEAN | (87) | Sth Ayrshire | 3:13.03 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Claire BEATTIE | (83) | Scotia | 2:45.54 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12yrs/UNDER 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:46.63 |
2. | Laura MILLS | (89) | Kilmarnock | 2:48.97 |
3. | Kirsty HART | (90) | N Ayrshire | 2:53.50 |
4. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:54.17 |
5. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 2:54.46 |
6. | Gillian LOVE | (90) | Inverclyde | 2:54.65 |
7. | Kirstie MUIR | (91) | Co Glasgow | 2:56.81 |
8. | Leanne ROSS | (89) | Co Glasgow | 2:57.63 |
9. | Callie JOHNSTON | (89) | Hawick | 2:58.28 |
10. | Kirsty MCWILLIAM | (90) | Scotia | 3:00.18 |
11. | Victoria OLIVER | (89) | Dunoon | 3:04.78 |
12. | Aimee TAYLOR | (89) | N Ayrshire | 3:09.04 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carol Thain | (85) | Bathgate | 2:30.95 |
2. | Stephanie Owen | (86) | Bathgate | 2:34.13 |
3. | Emma WATSON | (87) | Fauldhouse | 2:35.63 |
4. | Mairi GILLIES | (86) | Dunoon | 2:39.93 |
5. | Ashleigh ARMSTRONG | (86) | Co Glasgow | 2:43.51 |
6. | Lynne MCKERLIE | (86) | Inverclyde | 2:43.84 |
7. | Pauline HEPBURN | (86) | Co Glasgow | 2:44.25 |
8. | Jackie MCNEILL | (87) | Co Glasgow | 2:48.92 |
| Kathleen BENNETT | (86) | N Ayrshire | DNF |
| Lynsey WALKER | (85) | Fauldhouse | DIS SA 4L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sarah Williams | (84) | Bathgate | 2:39.71 |
2. | Claire BEATTIE | (83) | Scotia | 2:47.18 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:43.04 |
2. | Laurie MCFARLANE | (87) | Co Glasgow | 2:45.28 |
3. | Jennifer MCKIE | (87) | Co Glasgow | 2:48.13 |
4. | Karina RYAN | (88) | Kilmarnock | 2:52.59 |
5. | Chloe Parker | (87) | Bathgate | 2:53.14 |
6. | Ruby BOYCE | (87) | N Ayrshire | 2:53.32 |
7. | Fiona MADSEN | (87) | N Ayrshire | 2:57.57 |
8. | Kara TAIT | (88) | Kilmarnock | 2:58.32 |
9. | Linsey FORRESTER | (88) | Scotia | 2:58.82 |
10. | Anne Ewing | (87) | Bathgate | 3:00.69 |
11. | Yvonne ELLIOT | (87) | Scotia | 3:00.75 |
12. | Jemma STONE | (87) | N Ayrshire | 3:01.01 |
13. | Stephanie GILMOUR | (87) | N Ayrshire | 3:03.62 |
14. | Kirsty GAULT | (87) | Inverclyde | 3:06.72 |
Scottish Swim Meet Results Service